Jakie kierunki na wczasy były na topie podczas wakacji 2021?

0
184

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki na 2021 rok to kolejno Turcja, Grecja, Egipt, Tunezja, Hiszpania, Chorwacja, Cypr i Albania. Takie dane zostały zaprezentowane przez popularne serwisy pośredniczące w rezerwacji wycieczek zagranicznych. Zatem widać, że najpopularniejsze kierunku wakacyjne 2021 nie różniły się w sposób znaczący od tych sprzed pandemii. Co ciekawe również ceny wycieczek w sezonie 2021 były bardzo podobne do tych sprzed pandemii. Przyjrzymy się jednak jakie delikatne różnice dało się zauważyć przy rezerwacji wakacji podczas tegorocznych wakacji.

Kraje, które w sposób przejrzysty znosiły restrykcje były chętnie wybierane przez turystów

Duża popularność popularność Grecji prawdopodobnie wynika z faktu, że Polacy przylatujący z oraz do Grecji byli zwolnieni z kwarantanny. Również Turcja była dosyć atrakcyjna dla osób, które chciały uniknąć kwarantanny. Egipt oraz Hiszpania to kolejne kraje które mocno poluzowały restrykcje w postaci „wpuszczania” turystów podczas okresu wakacyjnego.

Delikatnym zaskoczeniem może się wydawać trochę słabsza pozycja Chorwacji. Tutaj sytuacja wyglądała w ten sposób, że było trochę zbyt mało połączeń lotniczych z Polski, a ze względu na ograniczenia dotyczące podróży wielu turystów odpuściło podróż samochodem nad Adriatyk. Gdy ilość połączeń lotniczych się zwiększyła to z kolei ceny nie były odpowiednio atrakcyjne.

W kwestii cen natomiast tradycyjnie nie zawiodła Bułgaria. Wczasy w tym kraju wydają się najtańszym sposobem na wakacje zagraniczne przez co Bułgaria cały czas jest chętnie wybierana przez turystów znad Wisły.

Wakacje w Polsce cieszyły się dużym zainteresowaniem

Rodzima branża turystyczna bez dwóch zdań ucierpiała podczas pandemii, ale trzeba jednocześnie powiedzieć, że wakacje 2021 były dla lokalnej turystki wyjątkowo sprzyjające. Bon turystyczny, mniejsza ilość turystów wyjeżdżających za granicę oraz poluzowanie restrykcji to kluczowe czynniki, które stały za sukcesem lokalnej turystyki w sezonie wakacyjnym. Zarówno wybrzeże jak i miejscowości położone w górach przeżywały oblężenie. Wielu turystów wprost przyznawało, że wyjątkowo ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią wybrało Polskę zamiast wczasów za granicą.

Więcej na https://travelstore.com.pl/