Jakim środkiem transportu wybrać się za zachodnią granicę?

0
223

Podróżowanie po Europie jest dla każdego obywatela RP na wyciągnięcie ręki. Bez większych przeszkód można przekraczać granice w ramach strefy Schengen. Fakt, ten sprawia, że bardzo prężnie działa wiele różnych firm transportowych. Wybierając się do Niemiec, Francji, Holandii lub innych krajów UE mamy do wyboru szereg firm transportowych posługujących się różnymi środkami. W niniejszym artykule porównujemy wybór pomiędzy samolotem a busem.

Transport samolotem

Transport lotniczy jest bez wątpienia najszybszy, gdy mówimy konkretnie o czasie podróży. Jednak całość nie jest już tak bardzo oczywista, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że przed odlotem należy wykonać około dwugodzinną odprawę, a po przylocie transport z lotniska do miejsca docelowego może trwać dużo dłużej niż cały lot.

Cenowo trzeba przyznać, że transport lotniczy jest konkurencyjnym rozwiązaniem, gdyż tanie linie lotnicze często oferują kuszą biletami w bardzo okazyjnych cenach. Jednak praktyka pokazuje, że dodatkowe opłaty za przewóz walizki sprawiają, że koszt najtańszych biletów i tak zaczyna się od kilkuset złotych co wcale nie jest już tak bardzo atrakcyjne.

Wygoda podróży również może pozostawiać wiele do życzenia. Jak wiadomo w samolotach pasażerskich bardzo często ilość pozostawionego miejsca na nogi jest zredukowana do minimum. Natomiast za miejsca o podwyższonym standardzie w niemal każdego linii lotniczej wiążą się z dodatkową opłatą.

Transport busem

Transport busem wiąże się z nieco dłuższą podróżą trwającą kilka lub nawet kilkanaście godzin. Jednak mimo to dla wielu osób jest to szybsza opcja. Bus dojeżdża do centrów poszczególnych miast co jest istotną zaletą w porównaniu do tego, że po wysiadce z samolotu trzeba się przenosić do innego środka transportu. żeby się dostać do centrum miasta. Należy zauważyć, że wiele firm transportowych oferuje tak zwane podróże „door to door”, które zapewniają dotarcie na wybrane miejsce. Kierowca podjeżdża pod wyznaczone miejsce po pasażera i odwozi go również w umówione miejsce. Popularne trasy to między innymi busy do niemiec lub busy do Holandii.

Cenowo podróż busem zazwyczaj jest tańsza niż podróż samolotem. Bywają co prawda wyjątki od tej reguły. Jednak większość pasażerów znacznie taniej podróżuje busami niż samolotami.

Komfort jazdy nowoczesnymi busami bywa bardzo zadowalający. W busie można liczyć na dostęp do Internetu, telewizję, gniazdka elektryczne do naładowania telefonu lub laptopa oraz przede wszystkim na wygodne i komfortowe fotele.