Najważniejsze wskazówki dotyczące letnich wakacji

0
446

Niezależnie od tego, czy podróżujesz samolotem, pociągiem czy samochodem, letnie wakacje to idealna okazja, aby uciec do ulubionego miejsca lub poznać nowe zabytki i przygody. Co najważniejsze, nadszedł czas, aby być razem i cieszyć się swoim towarzystwem. Jeśli jednak Twoja podróż nie jest właściwie zaplanowana, spędzisz wakacje zestresowane! Więc niezależnie od tego czy jesteś pakowania dzieci w tył furgonetki lub podróżujących w pojedynkę do egzotycznych miejsc, oto kilka wskazówek podróży do dokonywania tego lata urlop najlepiej jeszcze jeden:

Pakiet Prawy

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Pakowanie to świetna równowaga pomiędzy dostarczeniem tego, czego naprawdę potrzebujesz, bez nadmiernego przyjmowania. Jak ty to robisz? Planowanie z wyprzedzeniem i posiadanie naprawdę dobrej listy. Zabierz ze sobą wszystko, co absolutnie musisz mieć, przynieś skoordynowane ubrania, które możesz łączyć ze sobą, i upewnij się, że lista jest przygotowana z dużym wyprzedzeniem, abyś niczego nie zapomniał. Nie przynoś zbyt wiele niczego, nie będziesz nosić sześciu par butów, które ci obiecuję, i nie zabieraj ze sobą niczego, co można kupić po drodze, jeśli naprawdę tego potrzebujesz.

Mają dużo ekranów przeciwsłonecznych, czapek i okularów przeciwsłonecznych

Słońce jest silniejsze w okresie letnim, a promienie UV stale rosną. Nie ma nic gorszego niż poparzenie słoneczne w pierwszych dniach wakacji i niewygodne spędzanie reszty. Ochrona przed słońcem jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Bądź elastyczny

Zostaw trochę miejsca w swoich planach. Daj sobie dużo czasu na opóźnione loty i korki. Nawet jeśli nie masz okazji zrobić czegoś zgodnie z planem, przyjemne przystanki lub objazdy można wykorzystać do zwiedzania i mogą być jeszcze bardziej niezapomniane niż zaplanowane przystanki.

Przynieś aparat

To brzmi oczywisto, wiem, ale byłbyś zaskoczony, jak wiele osób zapomina zabrać ze sobą aparat, dodatkowe baterie lub kartę pamięci (w dawnych czasach był to film) itp. Przygotuj sprzęt do aparatu z wyprzedzeniem, abyś był gotowy do drogi, nie chcesz przegapić tego wspaniałego zachodu słońca lub pierwszego spotkania dziecka z delfinem.

Zachowaj rozbawienie dzieci

Jeśli podróżujesz z dziećmi, chyba że lubisz słyszeć „Czy już tam jesteśmy?” w kółko, upewnij się, że mają wystarczająco dużo, aby rozbawić się. Poproś, aby spakowali swoje torby podróżne z rzeczami, które uwielbiają, aby mogli być zajęci podczas podróży samolotem lub samochodem. Możesz także znaleźć niedrogie gry podróżnicze w sklepach lub zagrać we własne, takie jak „I Spy” lub tablicę rejestracyjną.

Przygotuj się na deszcz lub chłodniejszą pogodę

Nie ma nic gorszego niż pakowanie koszulek i szortów, aby uzyskać chłodny urok i spędzić wakacje, próbując pozostać suchym i ciepłym. Nawet jeśli wybierasz się na gorącą pustynię, przygotuj się na podstawowy sprzęt przeciwdeszczowy i ciepłą kurtkę i odwrotnie.

Przygotuj się na wypadek awarii

Jeśli podróżujesz samochodem, miej pod ręką zestaw awaryjny, który zawiera przewody rozruchowe, podstawowe narzędzia ręczne, flary lub odblaskowe trójkąty ostrzegawcze, zestaw pierwszej pomocy, latarkę ze świeżymi bateriami i telefon komórkowy, jeśli to możliwe.

Czego nie robić podczas letnich wakacji

Jest kilka rzeczy, których nie powinieneś robić, aby mieć wspaniałe wakacje. Po pierwsze, staraj się unikać podróżowania w godzinach szczytu, co oznacza długie weekendy w lecie, chyba że jesteś frajerem kary. Oznacza to również godziny szczytu w mieście, jeśli prowadzisz samochód, spróbuj zaplanować swój czas w tych godzinach.

Nie załamuj banku. Niedawna ankieta przeprowadzona przez firmę Expedia wykazała, że ​​57 procent podróżnych przeznacza budżety na jedzenie i napoje. Sposoby obejścia tego problemu obejmują pobyt w ośrodkach all inclusive i rezerwację pokoi z aneksem kuchennym. Zanim odwiedzisz określone miasto, sprawdź, jakie działania można tam robić. Zwłaszcza dla dzieci może być wiele parków, muzeów lub po prostu ciekawe rzeczy, na które nie trzeba nic kosztować.

A najważniejsza wskazówka na udane wakacje? Nie spóźnij się. Jesteś na wakacjach, nie planuj zbyt wiele w krótkim czasie i zostaw miejsce na relaks. Ciesz się wspaniałymi letnimi dniami i nocami, jak wszyscy wiemy, idą drogą do postu.