O czym warto pamiętać wybierając się na wakacje nad morzem? Jak zachować bezpieczeństwo na plaży?

0
319

Istnieją pewne niepisane zasady których należy się trzymać wybierając się na wczasy nad morzem.

Pogoda nad morzem jest równie trudna do przewidzenia jak w górach. Dobrze jest zabrać ze sobą odzież przeciwdeszczową, przeciwwiatrową, stricte plażową oraz odzież przejściową.

Z uwagi na ciągły rozwój miast, szczególnie ważne jest to by dbać o środowisko naturalne. Bezwzględnie zabrania się niszczenia wydm i roślinności nadmorskiej. Oprócz niszczenia natury, działania takie jak zaśmiecanie terenów zielonych, plaż i kąpielisk są surowo karane. Ponadto, segregacja to podstawa.

Decydując się na wypoczynek nad morzem, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie własnym i innych. Zaleca się kąpiel na kąpieliskach strzeżonych. Jeśli nie czujesz się pewnie, nie pływaj w morzu. Dzieci powinny znajdować się pod opieką dorosłych w każdym miejscu i o każdym czasie, bowiem przezorny zawsze ubezpieczony. Niemniej ważne jest stosowanie kremów z filtrem, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Poparzenia słoneczne nie wyglądają estetycznie i z pewnością nie przyczynią się do dobrego.

Jeśli zauważysz:

– samotne dziecko bez opieki,

– zniknięcie swojego dziecka,

– pozostawione bez nadzoru rzeczy osobiste na plaży,

Nie panikuj i niezwłocznie zgłoś się do ratownika wodnego. Do jego obowiązków należy udzielenie pomocy oraz podjęcie odpowiednich działań. Nie bój się prosić o pomoc.

Więcej na: https://rozawiatrow.pl/